Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie uratowali tonącą kobietę

Data publikacji 18.11.2015

Policjanci z komisariatu wodnego w Krakowie uratowali tonącą kobietę, która wpadła do wody i straciła przytomność. Wychłodzoną funkcjonariusze wydobyli na pokład łodzi i przetransportowali na brzeg, gdzie w wyniku podjętych działań ratowniczych kobieta odzyskała przytomność. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie pozostaje pod specjalistyczną

W nocy, z 16 na 17.11.br., kilkanaście minut po godz. 1.00, dyżurny krakowskiego komisariatu wodnego Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie Bulwaru Inflanckiego do Wisły wpadła kobieta, która tonie i potrzebuje szybkiej pomocy. 
Do akcji natychmiast wysłano patrol, który łodzią motorową dotarł we wskazane przez świadka zdarzenia okolice – miejsce zostało oświetlone reflektorami przez straż pożarną, dzięki czemu  policjant szybko dostrzegł osobę unosząca się z nurtem rzeki. Kobieta była wychłodzona i nieprzytomna. Policjant wydobył ją z nurtu na pokład łodzi i przetransportował do brzegu, gdzie oczekiwała już załoga karetki pogotowia. W wyniku podjętych działań ratowniczych poszkodowana odzyskała przytomność.

Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie pozostaje pod specjalistyczną opieką medyczną.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony