Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dynamiczne szkolenie na torze dla policjantów

Data publikacji 18.11.2015

Pięćdziesięciu policjantów z całej Polski spotkało się na Torze Poznań gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów doskonalili swoje umiejętności. Deszczowa pogoda i niskie temperatury dodatkowo podnosiły poziom trudności. Funkcjonariusze zdobytą wiedzę będą mogli przełożyć na codzienną służbę.

Po raz kolejny tor Automobilklubu Wielkopolska był miejscem doskonalenia umiejętności policjantów ruchu drogowego z całego kraju. Organizatorem jest Komenda Główna Policji przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Doświadczeni instruktorzy objaśniali zasady dynamicznej i bezpiecznej jazdy. Odpowiednia praca pedałami gazu i hamulca, właściwy tor jazdy w zakrętach, uważna obserwacja drogi zapewnia dobre prowadzenie auta.

Jednym z elementów było również awaryjne hamowanie na macie poślizgowej i umiejętne używanie systemu ABS. Jest to kolejna tura tego typu szkolenia. Bierze w nim udział 50 policjantów z całej Polski. Doskonalenie umiejętności będzie miało przełożenie na profesjonalnie wykonywane obowiązki każdego dnia. Między innymi dzięki dobrze wyszkolonym policjantom ruchu drogowego, spada ilość zdarzeń na polskich drogach.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Widok na radiowóz zza szyby
  • Instruktor udziela wskazówek policjantom
  • Podsumowanie szkolenia na sali

Film Dynamiczne szkolenie na torze dla policjantów

Pobierz plik Dynamiczne szkolenie na torze dla policjantów (format mp4 - rozmiar 4.74 MB)

Powrót na górę strony