Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadził małe dziecko – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 18.11.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprowadzenie 18-miesięcznego chłopca. Dziecku podczas tego zajścia na szczęście nic się nie stało i po odebraniu podejrzanemu, trafiło pod opiekę prawnych opiekunów. Jak się okazało przestępstwa dopuścił ojciec dziecka, który nie ma praw do niego. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut i trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprowadzenie małego dziecka. Policjanci po zgłoszeniu szybko ustalili miejsce, gdzie obecnie przebywa podejrzany. Funkcjonariusze na osiedlu Stabłowice, nieopodal miejsca zamieszkania, gdzie doszło do zdarzenia, zatrzymali 36-letniego mężczyznę oraz odebrali mu 18-miesięcznego chłopca. Na szczęście dziecku nic się nie stało. W trakcie ustalania okoliczności tego zdarzenia okazało się, że uprowadzenia dopuścił się ojciec dziecka, który nie ma praw do niego. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na osiedlu Stabłowice.

Mężczyzna wtargnął na teren posesji i zabrał 18-miesięczne dziecko, które spało w wózku. W tym czasie chłopiec znajdował się pod opieką swojej babci. Mężczyzna po zabraniu chłopca nie reagował na wołanie babci o pozostawienia dziecka. Policjanci powiadomieni o uprowadzeniu zatrzymali podejrzanego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez wrocławski komisariat oraz prokuraturę. Dziecko trafiło pod opiekę prawnych opiekunów, a zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu.

Mężczyzna już usłyszał zarzut uprowadzenia dziecka. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony