Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Data publikacji 18.11.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Szczecin - Niebuszewo zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Osoby te usłyszały już zarzuty. Jest to kontynuacja wcześniejszej sprawy realizowanej wraz z policjantami z Wydziału Narkotykowego KMP w Szczecinie.

Sprawę rozpoczęli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się  zwalczaniem przestępczości narkotykowej. To właśnie oni prowadząc szereg czynności ustalili osoby mogące posiadać znaczne ilości środków odurzających. Proceder ten mógł się odbywać na szeroką skalę. Po zebraniu wielu informacji policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu osób odpowiedzialnych za ten proceder.

Konsekwencją tych ustaleń było zatrzymanie na Niebuszewie do kontroli drogowej osób poruszających się samochodem, które mogły mieć przy sobie środki odurzające. U 30-letniej pasażerki funkcjonariusze ujawnili niewielkie ilości środków odurzających.

Podczas dalszych czynności wykonywanych w tej sprawie mundurowi ustalili miejsce przechowywania środków odurzających. W jednym z mieszkań zajmowanych przez te osoby policjanci znaleźli 1700 gramów marihuany oraz ponad 2 kg amfetaminy.

30-latka i jej brat bliźniak usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 34-letni konkubent kobiety usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony