Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież i buty w Wólce Kosowskiej

Data publikacji 19.11.2015

272 sztuki odzieży i 350 par butów o wartości około 150 tys. zł zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczona odzież i buty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka stanowisk na bazarze nocnym i w halach magazynowych. Na trzech z nich znaleźli szeroki asortyment odzieży i obuwia. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Ubrania i buty były wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli 272 sztuki odzieży i 350 par butów znanych marek. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na około 150 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Indii w wieku 21, 35 i 37 lat. Niewykluczone, że usłyszą oni zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczona podrobiona odzież i buty
  • Zabezpieczona podrobiona odzież i buty
  • Zabezpieczona podrobiona odzież i buty
Powrót na górę strony