Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple”

Data publikacji 19.11.2015

Dwa odzyskane pojazdy, zlikwidowane „dziuple” oraz pięć osób zatrzymanych to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Na prywatnych posesjach funkcjonariusze zabezpieczyli dwie mazdy oraz części samochodowe pochodzące prawdopodobnie z innych skradzionych samochodów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Działania operacyjne stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziły ich do miejsc. gdzie trafiały kradzione pojazdy. Funkcjonariusze ustalili dwie „dziuple samochodowe” gdzie samochody były rozbierane na części oraz osoby, które mogły mieć związek z tym procederem.

Z informacji policjantów wynikało, że do przekazania skradzionych w ostatnim czasie na terenie Warszawy samochodów dochodzi w miejscowości na terenie powiatu wołomińskiego. Tam funkcjonariusze na prywatnej posesji zatrzymali mężczyzn, których zastali w trakcie demontażu mazdy cx5. Okazało się, ze pojazd został skradziony chwilę wcześniej, a jego właścicielka dowiedziała się o tym co się stało od mundurowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w garażu wiele części i podzespołów samochodowych oraz sprzęt elektroniczny służący prawdopodobnie do kradzieży pojazdów. 24-letni Adrian P., 28-letni Dawid P. oraz 37-letni Włodzimierz S. trafili do policyjnego aresztu. W prokuraturze usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Na kolejnej posesji policjanci zlikwidowali „dziuplę”, gdzie ukryta była mazda cx7, skradziona kilka dni wcześniej z terenu Wesołej. Funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Mariusza P. oraz 26-letniego Mariusz B. Mężczyźni przyjęli samochód pochodzący z przestepstwa, a w garażu gdzie rozbierali go na części policjanci zabezpieczyli między innymi tablice rejestracyjne, podzespoły elektroniczne, koła i  gaśnice. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

KSP / ig

  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #1
  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #2
  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #3
  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #4
  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #5
  • Odzyskane dwie mazdy, zlikwidowane kolejne „dziuple” #6
Powrót na górę strony