Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tatrzańscy policjanci na czas wyprowadzili z zadymionego pustostanu dwie osoby

Data publikacji 19.11.2015

Policjanci uratowali dwóch bezdomnych. Wyprowadzili mężczyzn z zadymionego pomieszczenia, zanim jeszcze na miejscu pojawili się strażacy. Na szczęście nikoomu nic się nie stało, spaleniu uległy tylko wersalka i rzeczy osobiste w budynku.

18 listopada tuż po 8.00 rano zakopiańscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że z pustostanu przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem wydobywa się dym. Ten budynek jest doskonale znany naszym policjantom, ponieważ od dłuższego czasu zajmowany jest przez osoby bezdomne i niemal codziennie jest kontrolowany. Interweniujący na miejscu policjanci przed przyjazdem straży pożarnej wyprowadzili z budynku dwóch bezdomnych mężczyzn. Strażacy po zlikwidowaniu zadymienia sprawdzili budynek, nie ujawniając innych osób. Z ich ustaleń wynika, że nadpaleniu uległa wersalka, rzeczy osobiste, kołdra i poduszka. Ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na inne elementy budynku. Pomoc przyszła na czas. 
 
Zbliża się zima. Osoby bezdomne zajmują bez wiedzy właścicieli ich budynki lub pustostany. Apelujemy o informowanie odpowiednich służb o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne.

(KWP Kraków / mb)

Powrót na górę strony