Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mieszkańców kamienicy

Data publikacji 19.11.2015

Osiemnaście osób ewakuowanych, troje w szpitalu, w tym dwoje policjantów. To efekt nocnej akcji ratunkowej, którą podjęli pełniący służbę mundurowi z Krzyża Wielkopolskiego. Poszkodowani nadal przebywają w szpitalu, na szczęście ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

19 listopada br. tuż po północy, podczas patrolowania ulicy Poznańskiej w Krzyżu Wielkopolskim, policjanci zauważyli wydobywający się dym z okien wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego budynku. Natychmiast podjechali od strony podwórza, gdzie znajdowało się główne wejście do budynku. Klatka schodowa była już cała zadymiona, a dym wydobywał się spod drzwi jednego z mieszkań. 

Policjanci powiadomili straż pożarną i nie zważając na zagrożenie, próbowali dostać się do płonącego mieszkania. Pukanie do drzwi i nawoływania nie przyniosły rezultatu, dlatego wyważyli drzwi. W zadymionym pomieszczeniu zauważyli leżącego na tapczanie nieprzytomnego mężczyznę. Wyciągnęli go na klatkę schodową i wynieśli na zewnątrz budynku, a następnie, wspólnie z będącymi już na miejscu strażakami, obudzili i wyprowadzili z przyległych mieszkań dwie 70-letnie kobiety. 

Obudzono też pozostałych mieszkańców tego domu i mieszkających po sąsiedzku, w budynku przyległym. W sumie ewakuowano 18 osób. Karetka pogotowia odwiozła poszkodowanego, niestety zasłabnięciu ulegli także policjanci, których z objawami podtrucia zabrał kolejny zespół ratunkowy. Śmiało można jednak powiedzieć, że narażali swoje życie, by ratować życie innych. 

(KWP Poznań / mb)

Powrót na górę strony