Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna kontrabanda nie trafi na rynek

Data publikacji 19.11.2015

Blisko 140 tys. sztuk nielegalnych papierosów zabezpieczyli grójeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Natomiast policjanci z Posterunku Policji w Nowym Mieście w czasie kontroli drogowej dostawczego peugeota ujawnili ponad 12 tys. sztuk papierosów u 42-letniego obywatela Armenii. Kontrabanda miała najprawdopodobniej trafić na lokalne targowiska.

Grójeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Radomiu przeprowadzili działania podczas których na terenie prywatnych posesji u dwóch kobiet (40 i 60 lat) znaleziono i zabezpieczono papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej w łącznej ilości ponad 140 tys. sztuk, jak również zabezpieczono około 3 kg tytoniu. Łączna szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego mienia to kwota ponad 90 tys. zł.

Wczoraj natomiast grójeccy funkcjonariusze zabezpieczyli w dwóch miejscach papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Papierosy były sprzedawane na targu w Grójcu przez 35-letnią kobietę. Drugie miejsce to sklep na terenie Grójca, gdzie 39-letni mężczyzna oferował do sprzedaży papierosy. Policjanci zabezpieczyli 640 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.

Także wczoraj w Nowym Mieście, na leśnej drodze, policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli dostawczego peugeota. Kontrola nie była przypadkowa. Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że pojazdem tym może być przewożona nielegalna kontrabanda, która ma trafić na lokalne targowisko. Kierowcą peugeota był 42-letni obywatel Armenii. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w pojeździe, w reklamówkach i worku, kartony z papierosami  różnych marek bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, zawierających ponad 12 tys. szt. papierosów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a przewożone przez niego wyroby tytoniowe zabezpieczone. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 7 tys. zł.

Zatrzymane osoby muszą liczyć się z zarzutami posiadania wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Nielegalna kontrabanda
  • Nielegalna kontrabanda
Powrót na górę strony