Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjne zarzuty i areszt za pomoc w uzyskaniu praw jazdy

Data publikacji 19.11.2015

Podlascy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty płatnej protekcji, a czworo z nich dodatkowo zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Białegostoku przy wsparciu funkcjonariuszy z Łomży i Wydziału do Walki z Korupcją KSP w Warszawie w miniony wtorek, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku zatrzymali 4 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 31 do 64 lat.

Zatrzymani mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka podejrzani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w Ośrodkach Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Warszawie-Bemowo. Cała szóstka usłyszała już zarzuty popełnienia w latach 2011-2012 przestępstw płatnej protekcji.

Ponadto 4 osobom spośród zatrzymanych przedstawione zostały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do 4 zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji. Dwie kolejne zostały dzisiaj doprowadzone do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Już od pewnego czasu sygnały w sprawie nieprawidłowości przy egzaminach na prawa jazdy odbywających się we wspomnianych WORD-ach docierały do funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Białymstoku. Żmudne i szczegółowe ustalenia funkcjonariuszy w tej sprawie zaowocowały zgromadzeniem materiału dowodowego uzasadniającego zatrzymanie podejrzanych i przedstawienie im zarzutów płatnej protekcji.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a pracujący nad nią funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony