Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18 pokrzywdzonych, wyłudzenie na ponad 5 mln zł

Data publikacji 20.11.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali 36-letniego Pawła K. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenie na przestrzeni 2,5 roku od 18 osób ponad 5 milionów złotych. 36-latek usłyszał zarzut oszustwa dokonanego czynem ciągłym. W prokuraturze wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Do wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą wpłynęły zawiadomienia dotyczące wyłudzenia różnych kwot pieniędzy przez jednego mężczyznę. W sumie pokrzywdzonych było 18. Wyłudzenia miały miejsce na przestrzeni 2,5 roku. Zgłaszający byli dobrymi znajomymi sprawcy, znali się i przyjaźnili, często nawet od dzieciństwa. Mężczyzna pożyczał od nich różne kwoty w różnych odstępach czasu, czasami oddawał wszystko, czasami część, a po jakimś czasie znów pożyczał i wówczas już nie oddawał. Najwyższa kwota strat jednego z pokrzywdzonych to ponad 1 mln 300 tys.zł. Najmniejsza pożyczka wyniosła 30 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zajęli się sprawą, dokładnie przeanalizowali materiały, przeprowadzili sprawdzenia i ustalenia, po czym przystąpili do zatrzymania podejrzewanego.

36-letni Paweł K. trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa dokonanego czynem ciągłym. W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony