Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał ludzi przy wynajmowaniu mieszkań

Data publikacji 20.11.2015

Do aresztu trafił 27-letni mężczyzna podejrzany o oszustwa związane z wynajmowaniem mieszkań. Jak ustalili wrocławscy policjanci, sprawca działając przez kilka miesięcy oszukał kilkadziesiąt osób z Polski i z zagranicy. Był już wcześniej notowany za podobne czyny. Grozi mu teraz nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa związane z wynajmowaniem mieszkań. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przez kilka miesięcy oferował wynajęcie mieszkań na jednym z portali ogłoszeniowych. Specjalnie przygotowane przez 27-latka ogłoszenia były skierowane do osób, głównie studentów, poszukujących mieszkań w atrakcyjnych lokalizacyjnie miejscach, w atrakcyjnie niskiej cenie. Każdy z zainteresowanych wynajęciem lokalu po kontakcie z ogłoszeniodawcą wpłacał pieniądze w formie zaliczki lub kaucji, na specjalnie w tym celu przygotowane konta bankowe. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że oszukanych zostało kilkadziesiąt osób z terenu całej Polski i z zagranicy.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie. 27-latek wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa.

Za oszustwo popełnione w warunkach recydywy mężczyźnie może grozić teraz nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na podstawie przedstawionego materiału dowodowego podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na okres 3 miesięcy. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony