Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania papierosów

Data publikacji 20.11.2015

Nielegalną linię produkcyjną służącą do wyrobu papierosów bez akcyzy zlikwidowali policjanci z Bełżyc i Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP i KWP w Lublinie. W jednej z hal na terenie gospodarstwa 58-letniego mieszkańca gminy Wojciechów policjanci ujawnili ponad 8 tys. sztuk papierosów, 600 kg suszu, palety z filtrami, klejami i bibułami, a także urządzenie służące do produkcji nielegalnych wyrobów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 300 tys. zł.

Policjanci z Komisariatu w Bełżycach udali się na teren jednego z gospodarstw w gminie Wojciechów. Funkcjonariusze mieli informację, że mogą znajdować się tam papierosy bez polskiej banderoli. Jak się okazało, przypuszczenia potwierdziły się.

W jednej z hal mundurowi ujawnili ponad 8 tys.sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, blisko 600 kilogramów suszu i około 40 kilogramów tytoniu. Oprócz tego w pomieszczeniu znajdowało się także kilkaset pudełek z filtrami, bibułami, wiadra z klejem oraz maszynę służącą do profesjonalnej produkcji nielegalnych wyrobów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowy towar jak i komponenty służące do jego wytwarzania. W związku z ujawnieniem tego procederu, mundurowi zatrzymali 58-letniego właściciela posesji.

Policjanci ustalili, że w wyniku tej nielegalnej produkcji, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa szacowana się na kwotę blisko 300 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Llinia produkcyjna do wytwarzania papierosów
  • Zabezpieczone wyprodukowane papierosy
  • Zabezpieczone wyprodukowane papierosy
  • Zabezpieczone wyprodukowane papierosy

Film Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania papierosów

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną do wytwarzania papierosów (format mp4 - rozmiar 21.07 MB)

Powrót na górę strony