Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby mundurowe dzieciom - kalendarz charytatywny

Data publikacji 20.11.2015

Zbliża się rok 2016, a wraz z nim czekają nas nowe wyzwania. Należy pamiętać, że nie możemy w tych wyzwaniach zapominać o innych osobach. Podobnie, jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom im. Jasia Kowalika założone m.in. przez ostrołęckich policjantów stworzyło charytatywny kalendarz, który ma pomóc potrzebującym. Premiera kalendarza „Służby Dzieciom 2016” planowana jest jeszcze w tym miesiącu.

Przed trzema laty policjantki ostrołęckiej komendy wyszły z cenną inicjatywą. Przygotowały oraz wydały kalendarz na rok 2012 pod nazwą „Policja jest piękna”. Ich celem była pomoc Marysi Jastrzębskiej, córce jednego z ostrołęckich policjantów. Wtedy wydano 1000 egzemplarzy kalendarza. Akcja spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony nie tylko środowiska policyjnego, ale również i społeczności lokalnej.

Na tym działalność charytatywna policjantów się nie zakończyła. W międzyczasie wzięli oni udział w kilku akcjach. W tym m.in. Szlachetnej paczce i zbiórce żywności. Dwóch z nich mł.asp. Magda Eliasz-Laskowska oraz asp. Krzysztof Jastrzębski założyli stowarzyszenie Pomocy Dzieciom im. Jasia Kowalika - www.jasiekdzieciom.pl . Trzecim założycielem jest Marcin Michalik. W ramach swojej działalności stowarzyszenie przygotowało kalendarz na rok 2016 - „Służby dzieciom”.

Tym razem kalendarz zostanie wydany w ilości 2000 sztuk. W kalendarzu znajdziemy zdjęcia takich służb jak Policja, Wojsko, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Ochrony Kolei oraz GOPR.

W sesji zdjęciowej do kalendarza udział wzięli członkowie: SPAP Katowice, GOPR - Grupa Jurajska , FORMOZA - Morskiej Jednostki Działań Specjalnych, SOK - Grupa Interwencyjna, KM PSP w Ostrołęce, 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, Służby Więziennej, KMP w Ostrołęce, Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Jednostki Wojskowej AGAT, Wydziału Bojowego Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz Marynarka Wojenna RP.

Pieniądze zebrane z akcji charytatywnej trafią do najbardziej potrzebujących. Zbiórka jest zarejestrowana na portalu zbiórek publicznych pod nr 2015/4293/OR, a znaczna część zebranych środków trafi do dzieci funkcjonariuszy służb mundurowych. Kalendarz nie jest w sprzedaży. Będzie on dodatkiem do zbiórki.

Aby otrzymać kalendarz należy dokonać wpłaty kwoty, minimum 30 zł, na konto bankowe Alior Bank 09 2490 0005 0000 4530 4381 0455, a następnie skontaktować się poprzez formularz kontaktowy http://www.jasiekdzieciom.pl.

Honorowy Patronat nad akcją objął Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Stanisław Szcześniak.

Fot. kalendarz „Policja jest piękna” - Tomasz Lendo; kalendarz „Służby dzieciom” - Krzysztof Jastrzębski oraz archiwa służb.

KWP w Radomiu / ig

  • Służby mundurowe dzieciom - kalendarz charytatywny
  • Służby mundurowe dzieciom - kalendarz charytatywny
  • Służby mundurowe dzieciom - kalendarz charytatywny
Powrót na górę strony