Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 8 kg marihuany zabezpieczone przez monieckich policjantów

Data publikacji 20.11.2015

Policjanci z Moniek zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Knyszyn, który zajmował się uprawą konopi indyjskich i wytwarzaniem z nich narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli także na terenie jego posesji blisko 8,3 kg marihuany i sprzęt mogący służyć do uprawy konopi. Teraz mężczyzną zajmie się sąd.

W minioną środę policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wkroczyli na jedną z posesji na terenie gminy Knyszyn. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam duże ilości narkotyków.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się, gdy policjanci podczas przeszukania znajdujących się tam zabudowań, na strychu budynku gospodarczego, znaleźli prowizoryczną suszarnię i sprzęt mogący służyć do uprawy konopi indyjskich. Ponadto mundurowi zabezpieczyli tam 8,3 kg suszu marihuany, który znajdował się w szklanych słoikach.

Czarnorynkowa wartość przejętych przez funkcjonariuszy narkotyków to blisko 240 tys. zł. Okazało się, że znalezione środki odurzające były własnością mieszkającego tam 26-latka. Młody mężczyzna został zatrzymany i wczoraj usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od 3 do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KWP w Białymstoku / ig

  • Ponad 8 kg marihuany zabezpieczone przez monieckich policjantów #1
  • Ponad 8 kg marihuany zabezpieczone przez monieckich policjantów #2
  • Ponad 8 kg marihuany zabezpieczone przez monieckich policjantów #3
Powrót na górę strony