Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. złotych

Data publikacji 20.11.2015

Policjanci z Szamotuł zatrzymali 37-letniego mężczyznę, przy którym zabezpieczyli ponad 5 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Znaleźli również pistolet i amunicję. Wartość zabezpieczonych środków to 250 tys. złotych. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Szamotułach zatrzymali 16 listopada mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków.  Kryminalni pracowali nad tą sprawą już od pewnego czasu. W poniedziałek zapadła decyzja o potwierdzeniu zebranych informacji. 37-latek został zatrzymany chwilę po tym, jak wyszedł ze swojego mieszkania. W plecaku miał worek foliowy, w którym znajdował się ponad kilogram amfetaminy.

W związku z tym policjanci przeszukali mieszkanie i garaż należące do zatrzymanego. Efektem tych czynności było zabezpieczenie kolejnych paczek z amfetaminą, marihuaną, a także haszyszu. Dodatkowo policjanci znaleźli pistolet i kilka sztuk amunicji. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia znacznych ilości narkotyków, za co ustawa przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Policjanci znaleźli łącznie ponad 3,5 kilograma amfetaminy, blisko 1,5 kg marihuany oraz 0,2 kg haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 250 tys. złotych.

(KWP Poznań / mb)

  • Zabezpieczone narkotyki i broń #1
  • Zabezpieczone narkotyki i broń #2
  • Zabezpieczone narkotyki i broń #3

Film Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. złotych

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte 250 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 2.74 MB)

Powrót na górę strony