Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 21.11.2015

Policjanci z CBŚP ze Szczecina wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali mężczyznę, który transportował duże ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 7 kg marihuany, podejrzany usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu.

Zatrzymanie miało miejsce w Kaliszu Pomorskim. Policjanci i celnicy prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, wytypowali osobę przewożącą znaczną ilość narkotyków na trasie Piła-Szczecin. W wyniku podjętych działań zatrzymano do kontroli VW Sharan.

W trakcie przeszukania pojazdu z użyciem policyjnego psa do wykrywania narkotyków policjanci ujawnili kilka pakunków przypominających wielkością piłkę futbolową z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone pakunki zawierają marihuanę.

33-leni kierowca VW został zatrzymany, a zabezpieczone pakunki przetransportowane i poddane specjalistycznym badaniom w Laboratorium Kryminalistycznym Komeny Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Wynik badań potwierdził bezsprzecznie, że w pojeździe znajdowało się ponad 7 kg narkotyku.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości marihuany, grozi za to od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu trafiła do sądu. Sędzia po rozprawie zadecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

KWP Szczecin / ik

Powrót na górę strony