Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tajemnicza kradzież maszyny z terenu budowy centrum handlowego w Elblągu. Sprawa sprzed roku rozwiązana

Data publikacji 22.11.2015

Prawie rok temu na terenie budowy centrum handlowego w Elblągu miała miejsce zagadkowa kradzież maszyny o wartości 30 tysięcy złotych. Specjalistyczna gwintownica o wadze blisko 300 kg zniknęła z zabezpieczonej budowy. Policjanci po wielu miesiącach pracy zatrzymali trzech mieszkańców województwa pomorskiego. Okazało się, że mężczyźni pracowali przy budowie galerii. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Maszyna została skradziona przed samymi świętami Bożego Narodzenia 2014 roku. Sprawa była o tyle zagadkowa, że na terenie budowy elbląskiej galerii było szereg zabezpieczeń. Był monitoring, pracownicy ochrony, a sama gwintownica była dobrze zabezpieczona przed kradzieżą.

Poza tym jej waga (300 kg) stawiała przed złodziejami nie lada wyzwanie. Rodził się prosty wniosek, że sprawców było kilku. Policjanci sprawdzali każdy wątek. Przesłuchali  pracowników firmy, ochronę, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i zebrali szereg dowód.

Było jasne, że maszyna musiała wyjechać z terenu budowy na jakiejś półciężarówce. To wszystko, jeszcze nie pozwalało wskazać sprawców. Przełom nastąpił w miniony piątek, kiedy to policjanci ustalili, że podobna maszyna znajduje się na terenie posesji niedaleko Tczewa. Wcześniej wiedzieli, że mieszkało tam dwóch braci, którzy budowali gmach galerii. W międzyczasie do policjantów zadzwonił pokrzywdzony właściciel firmy, który powiedział, że jego maszyna jest wystawiona na jednym z portali ogłoszeniowych za 15 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze pojechali do niewielkiej miejscowości niedaleko Tczewa i w garażu na terenie posesji należącej do braci R., znaleźli gwintownicę. Zatrzymali tam 30-letniego Adama R., jego 19-letniego brata Kamila oraz ich wspólnika 27-letniego Mateusza L.

Wszyscy mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których opowiedzieli śledczym jak dokonali kradzieży. Przyznali się i usłyszeli zarzuty. Nie byli wcześniej karani. Grozi im kara do 5 lat wiezienia.

KWP Olsztyn / ik

Film Tajemnicza kradzież maszyny z terenu budowy centrum handlowego w Elblągu. Sprawa sprzed roku rozwiązana

Pobierz plik Tajemnicza kradzież maszyny z terenu budowy centrum handlowego w Elblągu. Sprawa sprzed roku rozwiązana (format mp4 - rozmiar 5.64 MB)

Powrót na górę strony