Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do jubilera w Niemczech

Data publikacji 23.11.2015

Kryminalni z Bielan zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jubilera na terenie Niemiec. Funkcjonariusze w pojeździe, którym poruszali się mężczyźni znaleźli ponad 30 sztuk zegarków o łącznej wartości prawie 250 tys. zł. Policja niemiecka już wydała za mężczyznami Europejski Nakaz Aresztowania. W najbliższym czasie nastąpi ekstradycja mężczyzn do Niemiec, gdzie zostaną osądzeni przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Nad tą sprawą kryminalni z Bielan pracowali około pół roku. Policjanci posiadali informacje o zorganizowanej grupie dokonującej włamań na terenie Niemiec. W miniony weekend podczas kontroli drogowej przeprowadzonej na ulicy Powązkowskiej, ujawnili w pojeździe 32 sztuki markowych zegarków pochodzących z włamania i zatrzymali trzech mężczyzna podróżujących samochodem.

39-letni Arkadiusz Z., 41-letni Paweł P. oraz 32-letni Gerard Z. zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. W tym czasie policjanci z Bielan ustalili, że w jednym z niemieckich miast doszło do kradzieży z włamaniem do jubilera i skradziono tam ponad 30 markowych zegarków. Funkcjonariusze skontaktowali się z policją niemiecką i na podstawie przesłanej dokumentacji potwierdzili, że zabezpieczone u mężczyzn zegarki zostały skradzione na terenie Niemiec. Wartość jednego zegarka wynosi kilka tysięcy Euro.

Dochodzeniowcy przedstawili trzem zatrzymanym zarzuty za kradzież z włamaniem do sklepu jubilerskiego na terenie Niemiec i zabranie w celu przywłaszczenia mienia o wartości prawie 250 tys. zł. Policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Arkadiusza Z., Pawła P. i Gerarda Z. areszt na okres 3 miesięcy.

W tym samym czasie policja niemiecka wydała Europejski Nakaz Aresztowania. Materiały z postępowania zostaną przekazane do Prokuratury Okręgowej, a następnie do Apelacyjnej. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach nastąpi ekstradycja mężczyzn do Niemiec i zostaną oni osądzeni przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

KSP / ig

Powrót na górę strony