Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna walka z narkobiznesem. Kolejne narkotyki nie trafią na ulice

Data publikacji 23.11.2015

Wczoraj kryminalni z KWP w Lublinie zabezpieczyli ponad 8 kg marihuany i prawie 1,5 kg amfetaminy. Narkotyki ukryte były w jednej z piwnic w dzielnicy Czuby. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to blisko pół miliona złotych. To już kolejna tak duża realizacja w tym roku. Łącznie funkcjonariusze z KWP przechwycili około 40 kg narkotyków i dopalaczy, 1000 tabletek ecstasy i 5 tys. roślin konopi.

W niedzielne popołudnie policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, realizując własne ustalenia, przeszukali jedną z piwnic na terenie dzielnicy Czuby. Z informacji, jakie posiadali funkcjonariusze, wynikało, że znajdują się tam duże ilości narkotyków.

W związku z tym, że pomieszczenie było zamknięte, funkcjonariusze zmuszeni byli do wejścia siłowego. Wewnątrz znajdowała się zamknięta na kłódkę duża walizka oraz czarna torba. Po otwarciu walizki i torby okazało się, że są tam duże ilości marihuany. Narkotyki spakowane były w foliowe, hermetyczne worki. Podczas przeszukania za stojącym w kącie materacem policjanci odnaleźli dodatkowo reklamówkę z foliowymi pakunkami. Znajdowała się tam amfetamina. Jak się okazało, właściciel narkotyków wewnątrz pomieszczenia rozwiesił choinki zapachowe, by zgubić zapach konopi. Łącznie policjanci podczas wczorajszego przeszukania zabezpieczyli 8,3 kg marihuany i prawie 1,5 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około pół miliona złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania właściela nielegalnych substancji.

To już nie pierwsza tak duża realizacja kryminalnych z KWP w Lublinie. Łącznie funkcjonariusze w tym roku przechwycili już około 40 kg narkotyków i dopalaczy, blisko 1000 tabletek ecstasy oraz prawie 5 tys. roślin konopi.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP Lublin / mb)

  • zabezpieczone narkotyki #1
  • zabezpieczone narkotyki #2
  • zabezpieczone narkotyki #3

Film Skuteczna walka z narkobiznesem. Kolejne narkotyki nie trafią na ulice

Pobierz plik Skuteczna walka z narkobiznesem. Kolejne narkotyki nie trafią na ulice (format mp4 - rozmiar 11.4 MB)

Powrót na górę strony