Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec powiatu milickiego zatrzymany w związku z zabójstwem swojej matki

Data publikacji 23.11.2015

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez dolnośląskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej matki. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów w okolicach dworca kolejowego we Wrocławiu. Do zatrzymania doszło dzięki prowadzonym działaniom poszukiwawczym i współpracy funkcjonariuszy z KPP w Miliczu, Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu i służby dyżurnej KWP we Wrocławiu.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej matki. Zatrzymany, to 24-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w powiecie milickim. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do tragedii doszło w miniony weekend. W sobotę 21 listopada br. około godziny 14.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odebrał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu w komórce gospodarczej zwłok 52-letniej kobiety. Ciało odnaleziono na terenie jej własnej posesji. Zwłoki ujawnił po powrocie do domu mąż denatki.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z milickiej komendy. W czynnościach brał również udział prokurator. Już pierwsze czynności wykonane na miejscu zdarzenia wskazywały na to, że zgon kobiety nastąpił w wyniku bardzo prawdopodobnego działania innej osoby. Ustalono, że podejrzewanym o prawdopodobne zabójstwo może być 24-letni syn ofiary, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Milicza natychmiast rozpoczęli intensywne i szeroko zakrojone poszukiwania mężczyzny. Na bieżąco ustalali miejsca, w jakich pojawiał się podejrzewany, a co za tym idzie kierunek, w jakim się przemieszczał. Jak ustalili funkcjonariusze, jeszcze tego samego dnia, wieczorem mężczyzna dotarł do Wrocławia. Tam właśnie skierowano dalsze poszukiwania.

Około godziny 21.10 funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, patrolując okolice dworca kolejowego, zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi poszukiwanego mężczyzny. Ten na widok policjantów usiłował jeszcze podjąć próbę ucieczki. Po chwili jednak, po krótkim pościgu został zatrzymany. Mężczyzna został przekazany policjantom z Milicza i po przewiezieniu do ich jednostki, umieszczony w policyjnym areszcie.

22 listopada 2015 r. zatrzymany został przesłuchany zarówno przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, jak również przez prowadzącego śledztwo prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Miliczu. Podejrzany usłyszał już zarzut zabójstwa. Teraz za zbrodnię, o którą jest podejrzany, grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. O dalszym jego losie zdecyduje teraz sąd.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony