Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej małopolscy policjanci w Grupie Krynickiej Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Data publikacji 23.11.2015

Grupa Krynicka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju przyjęła w swe szeregi nowych ratowników, w tym trzech małopolskich policjantów. Podczas uroczystości odznaczono również insp. Marka Rudnika.

21 listopada br. szesnastu kandydatów na ratowników złożyło przysięgę na sztandar GOPR wypowiadając tekst roty z 1909 roku, zobowiązujący ich od uczestnictwa w akcji na każde wezwanie pomocy. Przysięgę odebrał naczelnik Grupy Krynickiej GOPR Michał Słaboń. Wśród przyjmowanych w szeregi Grupy Krynickiej GOPR młodych ratowników są policjanci:

  • mł. asp. Marcin Bołoz,
  • mł.asp. Sebastian Brożyna,
  • st. post. Oliwier Martyna.

W trakcie uroczystości została również wręczona Odznaka „Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego”, którą trzymał insp. Marek Rudnik, były Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu. Dziękując za wysokie odznaczenie insp. Marek Rudnik wspomniał o dobrej i długoletniej współpracy GOPR z Komenda Miejską Policji w Nowym Sączu. Ratowników można bowiem spotkać nie tylko na górskich szlakach, ale także na różnych akcjach i kampaniach społecznych organizowanych przez sądecką Policję.

Insp.Marek Rudnik otrzymał ponadto pamiątkową tabliczkę dla osób „dobrej woli” w podziękowaniu za pomoc okazaną Grupie Krynickiej GOPR.

Na uroczystości obecny byli m.in. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk oraz zastępca komendanta podinsp. Ireneusz Maślanka.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony