Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia

Data publikacji 24.11.2015

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek wyróżnił dwóch policjantów z KPP w Zakopanem, którzy uratowali życie bezdomnym osobom. Funkcjonariusze widząc wydobywające się z budynku kłęby dymu, bez chwili wahania ruszyli na pomoc. Ich odwaga i profesjonalizm pozwoliły na uratowanie życia niczego nie świadomych mężczyzn, którzy przebywali w mocno zadymionym budynku.

Dzisiaj (24.11.br.) Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem mł. insp. Maciej Woszczyna pogratulował w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji dwóm policjantom z KPP w Zakopanem za odwagę i profesjonalizm w działaniu. Dziękując za godną naśladowania postawę życzył jednocześnie dalszych sukcesów i osiągnięć w tej niełatwej służbie.

Przypomnijmy: 18 listopada tuż po 8 rano zakopiańscy policjanci sierż. Szczepan Wiewiórka i st. post. Marcin Kasprzak otrzymali zgłoszenie, że z pustostanu przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem wydobywa się gęsty dym. Ten budynek jest doskonale znany naszym policjantom, ponieważ od dłuższego czasu zajmowany jest przez osoby bezdomne i niemal codziennie jest kontrolowany. Interweniujący na miejscu policjanci przed przyjazdem straży pożarnej wyprowadzili z budynku dwóch bezdomnych mężczyzn. Strażacy po zlikwidowaniu zadymienia sprawdzili budynek nie ujawniając innych osób. Z ich ustaleń wynika, że nadpaleniu uległa wersalka, rzeczy osobiste, kołdra i poduszka. Ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na inne elementy budynku. Pomoc przyszła na czas.

(KWP Kraków / mb)

  • Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia #1
  • Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia #2
  • Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia #3
Powrót na górę strony