Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany w sprawie wyłudzeń podatku na kwotę 270 milionów złotych

Data publikacji 24.11.2015

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji, zatrzymali kolejną - 34 osobę, podejrzaną w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie paliwami. Wartość uszczupleń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 270 milionów. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji zatrzymali kolejną osobę podejrzaną w sprawie wyłudzeń podatku VAT na kwotę blisko 270 milionów złotych. Tym razem to 41-letni mieszkaniec Wrocławia. 

Mężczyzna podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej charakter transgraniczny, która wykorzystując podmioty gospodarcze, przy użyciu sfałszowanych dokumentów wprowadziła do obrotu handlowego paliwo, wyłudzając przy tym podatek VAT na szkodę Skarbu Państwa. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, proceder trwał od 2010 roku. Grupa w celu jego prowadzenia tworzyła spółki na terenie całego świata, w tym Panamy, Nowej Zelandii, Łotwy, Litwy, Niemiec, czy Cypru. Przy okazji obrotu paliwem prane były pieniądze pochodzące z nielegalnego hazardu i przestępstw narkotykowych.

W prowadzonej sprawie wrocławscy policjanci zatrzymali już łącznie 34 osoby, wobec części z nich zastosowano tymczasowy areszt. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wroclaw / mb)

Powrót na górę strony