Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 200 sztuk nielegalnej odzieży

Data publikacji 24.11.2015

Wrocławscy policjanci na jednym z miejskich targowisk zlikwidowali stoisko, na którym młoda kobieta oferowała do sprzedaży odzież bezprawnie opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych międzynarodowych firm. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 sztuk takiego towaru. Wśród nich były m.in. bluzy i spodnie dresowe oraz zimowe czapki. Straty, jakie mogli ponieść producenci oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 18 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wymierzone przeciwko osobom trudniącym się wprowadzaniem do obrotu odzieży z podrabianymi znakami towarowymi zastrzeżonymi dla międzynarodowych firm zlikwidowali miejsce, gdzie można było tego typu rzeczy kupić.

Kontrola jednego z miejskich targowisk skutkowała zatrzymaniem 26-letniej kobiety, która oferowała do sprzedaży nielegalną odzież. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 200 sztuk bluz i spodni dresowych oraz czapek. Straty, jakie mogli ponieść producenci oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 18 tys. zł.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to skąd pochodziły zabezpieczone towary. Jeżeli okaże się, że kobieta ze sprzedaży tej odzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawianie wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony