Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby uratował ludzi z płonącego mieszkania – policjant został wyróżniony przez komendanta

Data publikacji 24.11.2015

Wałbrzyski policjant będący w czasie wolnym od służby, ruszył na pomoc potrzebującym. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru w 10- kondygnacyjnym budynku. Z zadymionego mieszkania wyprowadził dwoje ludzi, którzy tylko dzięki temu nie ulegli zaczadzeniu.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu st. sierż. Daniel Rakowiecki, w czasie wolnym od służby ruszył na pomoc potrzebującym. Przebywając w 10-kondygnacyjnym bloku przy ul. Blankowej, poczuł w pewnym momencie na klatce schodowej woń spalenizny. Zauważył też, że spod drzwi jednego z mieszkań wydobywa się dym. Ponieważ nikt nie otwierał drzwi do mieszkania, policjant musiał je sforsować.

W środku było pełno dymu. Funkcjonariuszowi udało się dobudzić nietrzeźwych lokatorów mieszkania i wyprowadzić ich na zewnątrz. Tylko dzięki jego szybkiej reakcji 60 - letnia kobieta i 55 - letni mężczyzna nie ulegli zaczadzeniu, a pożar nie rozprzestrzenił się na całe mieszkanie. Okazało się, że lokatorzy mieszkania zostawili na kuchni gazowej garnek z jedzeniem. Od tego zajęła się kuchnia. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

St. sierż. Daniel Rakowiecki za swoją postawę został wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę, który podziękował mu również za zaangażowanie i wzorową postawę.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony