Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojej matki

Data publikacji 25.11.2015

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące zastosował sąd wobec mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanego o zabójstwo swojej matki na terenie powiatu milickiego. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów w okolicach dworca kolejowego we Wrocławiu.

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez dolnośląskich policjantów, a podejrzanemu o zabójstwo swojej matki. Wczoraj sąd po analizie materiałów zebranych przez policjantów z Milicza, na wniosek prokuratury, zastosował wobec 24-letniego mężczyzny, mieszkańca jednej z miejscowości położonych w powiecie milickim, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w miniony weekend. W sobotę 21 listopada br. około godziny 14.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu odebrał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu w komórce gospodarczej zwłok 52-letniej kobiety. Ciało odnaleziono na terenie jej własnej posesji. Zwłoki ujawnił po powrocie do domu mąż denatki.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z milickiej komendy. W czynnościach udział brał również prokurator. Już pierwsze czynności wykonane na miejscu zdarzenia wskazywały na to, że zgon kobiety nastąpił w wyniku bardzo prawdopodobnego działania innej osoby. Ustalono, że podejrzewanym o prawdopodobne zabójstwo może być 24-letni syn ofiary, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci z Milicza natychmiast rozpoczęli intensywne i szeroko zakrojone poszukiwania mężczyzny. Na bieżąco ustalali miejsca, w jakich pojawiał się podejrzewany, a co za tym idzie - kierunek, w jakim się przemieszczał. Jak ustalili funkcjonariusze, jeszcze tego samego dnia wieczorem mężczyzna dotarł do Wrocławia. Tam właśnie skierowano dalsze poszukiwania.

Około godziny 21.10 funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, patrolując okolice dworca kolejowego, zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi poszukiwanego. Ten na widok policjantów usiłował jeszcze podjąć próbę ucieczki. Po chwili jednak, po krótkim pościgu został zatrzymany. Zatrzymany mężczyzna został przekazany policjantom z Milicza i po przewiezieniu do ich jednostki, umieszczony w policyjnym areszcie.

22 listopada 2015 r. zatrzymany został przesłuchany zarówno przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, jak również przez prowadzącego śledztwo prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Miliczu. Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa.

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony