Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w podziemie narkotykowe. Krakowscy policjanci zatrzymali 22-letniego czynnego pseudokibica

Data publikacji 25.11.2015

Kolejne uderzenie w podziemie narkotykowe. Krakowscy policjanci zatrzymali 22-letniego czynnego pseudokibica, u którego zabezpieczono znaczną ilość narkotyków oraz przedmioty świadczące o działalności kibicowskiej, w tym „wlepki” nawołujące do przemocy oraz spraye służące do „mazania” elewacji budynków.

Policjanci systematycznie rozliczają karnie krakowskich chuliganów okołostadionowych, którzy przekraczają prawo. Wiele z prowadzonych policyjnych postępowań  dotyczących ”kiboli”, związanych jest z produkcją, posiadaniem narkotyków oraz handlem nimi. Tego typu działalność stanowi dla tych grup źródło zysków i finansowania innych nielegalnych interesów. Dobre rozpoznanie środowiska pseudokibiców pozwala policjantom na regularne zatrzymywanie  podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i likwidację krakowskiego podziemia narkotykowego związanego z dilerami.

24 listopada na krakowskim Bieżanowie policjanci realizując własne materiały operacyjne zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w tym rejonie miasta wynajmował mieszkanie.  Człowiek ten podejrzewany był o posiadanie i udzielanie znacznych ilości narkotyków w postaci kokainy, amfetaminy oraz marihuany.

Podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez 22-latka, policjanci ujawnili narkotyki w postaci 185 działek amfetaminy, 150 działek  marihuany oraz 800 białego proszku - najprawdopodobniej również amfetaminy lub kokainy, który zostanie przesłany do badań do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ponadto policjanci zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, najprawdopodobniej służących sprawcy do przeprowadzania transakcji narkotykowych oraz pochodzące z takiego „obrotu” prawie 3 tys. złotych, które mężczyzna posiadał przy sobie. W mieszkaniu ujawniono  również 5 tys. wlepek kibolskich, oraz 24 sztuki  sprayów służących do nanoszenia pseudograffiti.

Podczas przeszukania samochodu należącego do mężczyzny policjanci znaleźli gaz pieprzowy, kominiarkę  oraz karczownik. Biorąc pod uwagę ilość znalezionych narkotyków  oraz inne zabezpieczone przez policjantów przedmioty, wszystko wskazuje na to że sprawca zajmował się udzielaniem znacznych ilości środków odurzających.

22-latek był już w przeszłości notowany za udział w bójkach i pobiciach na tle kibolskim. Teraz  usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków za co może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. 

(KWP Kraków / mb)

  • zabezpieczone przedmioty #1
  • zabezpieczone przedmioty #2
  • zabezpieczone przedmioty #3

Film zabezpieczone przedmioty

Pobierz plik zabezpieczone przedmioty (format mp4 - rozmiar 19.98 MB)

Powrót na górę strony