Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przetrzymywany wbrew swojej woli

Data publikacji 26.11.2015

Trzy miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni podejrzani o przetrzymywanie 38-latka ze Szczecina, który miał doprowadzić ich do kolegi winnego pieniądze za telefony komórkowe. Mężczyźni siłą wciągnęli pokrzywdzonego do auta i używając siły oraz grożąc żądali podania takich informacji. Wszyscy zatrzymani trafili już do aresztu. To przestępstwo traktowane jest jako zbrodnia i zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Niebuszewie. Według relacji osoby zgłaszającej dwóch mężczyzn uderzając w twarz 38-latka siłą wciągnęło go do samochodu. Sprawcy odjechali w stronę centrum. Policjanci natychmiast przystapili do działań. Kryminalni ustalili do kogo należy pojazd, zdobyli także informacje, że jego właściciel pojawił się w jednym z lombardów, gdzie próbował wykupić telefon wstawiony przez inną osobę.

Mając takie ustalenia policjanci zatrzymali podejrzewanego 41- latka, a następnie jego dwóch wspólników 28 i 41-latka. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili przebieg tego zdarzenia. Jak wynikało z  relacji pokrzywdzonego, sprawcy siłą wciągnęli go do auta uderzając wcześniej w twarz. Podczas jazdy wielokrotnie mu grozili, aby podał miejsce, gdzie przebywa jego kolega, który był im winien pieniądze za telefony komórkowe. Miał on odebrać aparaty od kuriera i przekazać im, a nie wstawiać do lombardu, co rzekomo uczynił. Przedmioty te prawdopodobnie pochodziły z przestępstwa. 38- latek nie wiedział, gdzie przebywa kolega, którego szukają sprawcy. Mężczyźni wypuścili go z  pojazdu w okolicach Żelechowa.

Policjanci zebrany materiał dowodowy w sprawie przekazali do prokuratury. To prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz przetrzymywania zakładnika w celu wymuszenia określonego zachowania.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec zatrzymanych 3-miesięczny areszt. Za te przestępstwa podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony