Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali trzech wandali, którzy w nocy zniszczyli prawie 40 samochodów

Data publikacji 26.11.2015

Policjanci z 3 komisariatu policji zatrzymali trzech wandali, którzy w nocy zniszczyli prawie 40 samochodów. Straty zniszczeń to ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszą zarzut zniszczenia mienia.

Kilka minut po północy krakowscy policjanci otrzymali informacje, że na jednym z osiedli na terenie 3 Komisariatu Policji w Krakowie trzech mężczyzn niszczy zaparkowane wzdłuż ulicy pojazdy.

Policjanci lustrując wskazany rejon  zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok interweniujących mundurowych zaczęli uciekać. Wandale wbiegli w zarośla, co miało utrudnić ich zauważenie i zatrzymanie. Jednakże po kilkuminutowym pościgu wszyscy zostali zatrzymani.

Sprawcami okazali się trzej mężczyźni w wieku 19, 21 i 22 lat – wszyscy są mieszkańcami Krakowa. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Po przeprowadzonych oględzinach, które trwały kilka godzin, policjanci ustalili, że zniszczonych zostało aż 39 pojazdów. Samochody mają m. in. powyrywane lusterka. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy idąc ulicą niszczyli wszystko, co stanęło na ich drodze kopiąc i uderzając głównie samochody. Wartość zniszczeń to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty zniszczenia mienia.

KWP w Krakowie / ig

Film Policjanci zatrzymali trzech wandali, którzy w nocy zniszczyli prawie 40 samochodów

Pobierz plik Policjanci zatrzymali trzech wandali, którzy w nocy zniszczyli prawie 40 samochodów (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony