Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego ENA za przemyt podrabianych pieniędzy

Data publikacji 26.11.2015

Mieszkaniec Małopolski poszukiwany ENA przez włoski wymiar sprawiedliwości wpadł w ręce policyjnych „poszukiwaczy” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 69-letni mężczyzna był poszukiwany od końca września br. za przemyt podrobionych banknotów oraz znacznych ilości papierosów.

69-latek został zatrzymany 7 lutego  br. na terenie Włoch przez tamtejszą policję do rutynowej kontroli drogowej. W czasie przeszukania opla vectry, którym się poruszał, włoscy policjanci znaleźli w specjalnych skrtytkach przemycany tytoń, poporcjowany na 150 paczek. Mężczyzna miał również przy sobie podrobiona, fałszywe banknoty: 100 , 50 i 20 euro. Decyzją  włoskiego sądu został skazany na karę pozbawienia wolności.

Wczoraj ( tj.25.11.br.) policjanci z zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali poszukiwanego 69-latka w podkrakowskim Zabierzowie. Dzisiaj zostanie on przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Krakowie w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony