Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzescy policjanci uratowali zaginioną starszą panią

Data publikacji 26.11.2015

Intensywne poszukiwania blisko 83-letniej kobiety zakończyły się sukcesem. Wyziębioną staruszkę odnaleziono w pobliskim kompleksie leśnym.

W środę 25.11.2015 r. mieszkańcy Mokrzysk w gminie Brzesko zgłosili zaginięcie krewnej, prawie 83-letniej kobiety. Członkowie rodziny powiadomili mundurowych, że zaginiona ostatni raz widziana była we wtorek wieczorem. Kobieta mieszkała samotnie i była pod opieką rodziny, zaś jej niespodziewaną nieobecność w domu ujawniła odwiedzająca ją rankiem sąsiadka.

Z uwagi na bardzo poważne okoliczności zaginięcia oraz niską temperaturę powietrza (w nocy spadła ona do -6stopni Celsjusza), zaginięcie zakwalifikowano do najwyższej, pierwszej kategorii. Policjanci przypuszczali, że zaginiona wyszła wieczorem z domu do pobliskiego kompleksu leśnego i tam mogła pozostać na noc, bądź wyszła do lasu bardzo wcześnie rano.

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, insp. Roman Gurgul, zarządził poszukiwania, w których wzięło udział 19 policjantów oraz 36 strażaków - z JRG PSP w Brzesku oraz ochotników.

Przeszukujący okoliczne lasy mundurowi sprawdzali wszelkie miejsca, gdzie mogłaby przebywać zaginiona. Około godz. 11:00 w lesie policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Brzesku zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi. Zaginiona leżała w zagłębieniu terenu, w odległości około 500 metrów od zabudowań. Poszukiwana kobieta była zdezorientowana, mocno wychłodzona i gestami wzywała pomocy. Była ubrana była tylko w sweter i rajstopy.

Policjant zaopiekował się kobietą do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego.

W tym miejscu apelujemy do mieszkańców: nawet krótki pobyt starszej osoby w niskiej temperaturze może być dla takiej osoby śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego interesujmy się krewnymi, sąsiadami czy znajomymi, którzy są schorowani, samotni i w obliczu mrozów mogą wymagać wsparcia. Nasze zainteresowanie i niewielka pomoc mogą uratować czyjeś życie.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony