Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany do odbycia kary za oszustwa w sieci

Data publikacji 26.11.2015

48-latek poszukiwany 5 listami gończymi i 27 zarządzeniami wydanymi przez sądy i prokuratury wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna oszukiwał za pomocą internetu. Tam oferował sprzedaż telefonów i tabletów a po otrzymaniu wpłat, zamówionego towaru nie wysyłał. Straty spowodowane jego przestępczym procederem to blisko 8 500 złotych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzegu, od 2012 roku prowadzili przeciwko 48-latkowi, sprawy o oszustwa. Mężczyzna za pomocą internetu oferował sprzedaż  m.in. telefonów komórkowych i tabletów. Po otrzymaniu wpłat nie wysyłał zamówionego towaru.

W styczniu tego roku mężczyzna dostał wezwanie do odbycia kary. Od tego momentu zaczął się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości i policjantami.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna poszukiwany 5 listami gończymi i 27 zarządzeniami może przebywać w jednej z miejscowości na terenie gminy Lewin Brzeski. Podczas prowadzonej obserwacji zauważyli samochód, którym jako pasażer podróżował poszukiwany. Kiedy  policjanci podeszli do pojazdu, 48-latek próbował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony