Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mokotowscy policjanci w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 27.11.2015

Tylko w tym miesiącu policjanci z Mokotowa ujawnili i zatrzymali 20 osób, którym udowodniono przestępstwa narkotykowe. Łącznie funkcjonariusze przechwycili ponad 3 kg amfetaminy, blisko 1 kilogram marihuany, prawie pół kilograma substancji psychotropowych i 31 gramów metaamfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również środki w wysokości 140 tysięcy złotych. To już kolejne skuteczne uderzenie wymierzone w przestępczość narkotykową.

Policjanci z Mokotowa w ostatnim czasie na podstawie zebranych materiałów postanowili uderzyć kolejny raz w przestępczość narkotykową. Zarówno patrole mundurowe, jak i policjanci wydziału kryminalnego podejmowali interwencje i sprawdzali każdy sygnał pod kątem posiadania narkotyków. Pomimo wielu apeli o szkodliwości zażywania narkotyków i informacji o odpowiedzialności prawnej, bardzo dużo, szczególnie młodych ludzi, sięga po środki odurzające.

W ostatnim czasie w trakcie rutynowych kontroli policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 19 do 42 lat. W działania te włączyli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy przy współpracy z wydziałem dochodzeniowo-śledczym przeprowadzili realizację zatrzymania dilerów narkotykowych działających na terenie Warszawy. Całą realizację i zatrzymanie poprzedzała wielogodzinna praca operacyjna, żmudne gromadzenie informacji i ich późniejsze analizowanie.

Wszystko po to by zgromadzić jak najwięcej materiału dowodowego i dzięki temu uderzyć w najmniej oczekiwanym przez przestępców momencie. Ciężka praca przyniosła bardzo wymierne korzyści. Policjanci podczas przeszukania mieszkań ujawnili i zabezpieczyli ponad 3 kg amfetaminy, blisko kilogram marihuany, prawie pół kilograma substancji psychotropowych i 31 gramów meta amfetaminy. Oprócz sporej ilości narkotyków zabezpieczone zostały również wagi dilerskie, telefony komórkowe oraz środki pieniężne w kwocie 144 tysięcy złotych.

Wobec dwóch osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a jedna z osób została objęta policyjnym dozorem.

Pamiętajmy: zgodnie z prawem posiadanie narkotyków nawet w najmniejszej ilości na swój użytek jest karalne. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 10 lat, a przypadku ich rozprowadzania kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki

Film Mokotowscy policjanci w walce z przestępczością narkotykową

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Mokotowscy policjanci w walce z przestępczością narkotykową (format flv - rozmiar 6.4 MB)

Powrót na górę strony