Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzionym samochodem staranował bramki na autostradzie A4

Data publikacji 27.11.2015

Policjanci zatrzymali po pościgu mężczyznę, który skradzionym samochodem kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec, staranował bramki na autostradzie Kraków – Katowice.

W nocy (tj.26.11.) około godz. 3 nad ranem, dyżurny Policji Autostradowej otrzymał informację o kierowcy, który podczas przejazdu przez bramki w miejscowości Brzęczkowice nie zatrzymując się w punkcie poboru opłat staranował szlaban. Według relacji świadków zdarzenia, kierowca jechał samochodem marki Audi A4, z bardzo dużą prędkością.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z komisariatu autostradowego Policji w Krakowie udali się w rejon, przez który jak przypuszczali - będzie przejeżdżać poszukiwany pojazd. Okazało się jednak, że na widok policyjnych radiowozów w Morawicy, kierowca usiłował gwałtownie zjechać na jedną ze stacji benzynowych aby ukryć się.

Kierujący przez zbyt szybką jazdę i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych nie wyhamował i wjechał na pas zieleni uszkadzając krawężnik i samochód. Ponieważ kierowcy nie było w samochodzie policjanci zaczęli przeszukiwać stację benzynową. Po chwili zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego człowieka – to on okazał się kierowcą srebrnego Audi.

Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący mężczyzna nie ma przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających jego tożsamość jak i dokumentów pojazdu. Przeprowadzone ustalenia wykazały, że kierowcą jest 24-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego, a samochód, którym się poruszał, został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie karnie za kradzież z włamaniem samochodu, zniszczenie mienia oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

KWP w Krakowie / ig

Film Kradzionym samochodem staranował bramki na autostradzie A4

Pobierz plik Kradzionym samochodem staranował bramki na autostradzie A4 (format mp4 - rozmiar 1.71 MB)

Powrót na górę strony