Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 300 kg nielegalnego tytoniu przejęli policjanci

Data publikacji 27.11.2015

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość nielegalnego tytoniu. Towar znajdował się na terenie jednego z pomieszczeń gospodarczych. W sumie zabezpieczono ponad 300 kg pociętego i przygotowanego do sprzedaży tytoniu. Wartość ujawnionego towaru oraz uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy szacuje się na kwotę ok. 200 tysięcy złotych. Kodeks karno-skarbowy za tego typu czyn przewiduje grzywnę lub karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policjanci bogatyńskiego komisariatu prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili znaczną ilość nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali 33-letniego mężczyznę.  W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń gospodarczych prywatnej posesji policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 300 kg pociętego, przygotowanego do sprzedaży tytoniu. W działania policjantów włączyli się funkcjonariusze Służby Celnej, którzy przejęli znaleziony tytoń. Wartość ujawnionego towaru oraz uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy szacuje się na kwotę ok. 200 tysięcy złotych. 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m. in. skąd pochodził zabezpieczony tytoń oraz gdzie miał dokładnie trafić. 

Mężczyzna odpowie teraz za czyn z ustawy karno-skarbowej za co grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony