Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 kg marihuany na własny użytek

Data publikacji 27.11.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał aż 2 kg marihuany. Środki odurzające zostały znalezione w garażu. Podejrzany przyznał, że narkotyki miał na własny użytek. Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzą znaczne ilości nawet do lat 12.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi indyjskich przez 23-letniego mieszkańca tego miasta.
Policjanci działając wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, w garażu ujawnili aż 2 kg zielonego suszu. Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Podejrzany przyznał, że narkotyki posiadał na własny użytek. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to czy 23-latek zajmował się ich dystrybucją.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzą znaczne ilości nawet do lat 12.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony