Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 2,2 tys. porcji amfetaminy

Data publikacji 28.11.2015

Wrocławscy policjanci przechwycili amfetaminę, z której można było uzyskać 2200 porcji handlowych. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Wobec kobiety, podejrzanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków, zastosowany został już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, działając z policjantami z Komisariatu Stare Miasto we Wrocławiu, zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 20 i 26 lat oraz 60-letnia kobieta, przebywający aktualnie na terenie Wrocławia.

Mężczyźni wpadli, gdy mieli przy sobie po kilka porcji amfetaminy. Idąc dalej tropem, policjanci zatrzymali kobietę, u której w mieszkaniu ujawnili już dużo większe ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 2200 porcji środków odurzających. Już wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina. Kobieta przechowywała ją w lodówce i w łazience. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagi elektroniczne, worki strunowe oraz pieniądze w kwocie blisko 40 tys. złotych i około 1000 euro. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec kobiety podejrzanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku znacznej ilości środków odurzających, nawet do lat 10 pozbawienia wolności. Cała trójka za czyny, o które jest podejrzana, odpowie teraz przed sądem. 

(KWP Wrocław / mb)

Powrót na górę strony