Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z nielegalnie posiadaną bronią

Data publikacji 30.11.2015

Płońscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających nielegalnie broń palną i amunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 sztuk broni i ponad 1500 sztuk amunicji. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek (26/27.11.br.) dzielnicowi patrolujący Milewo (gm. Sochocin) zauważyli wyjeżdżającego z lasu opla, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Policjanci próbowali zatrzymać auto do kontroli przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak pojazd nie zatrzymywał się. Po przejechaniu kilkuset metrów wyjechał na asfaltową drogę, a w czasie próby wyprzedzania go i zatrzymania pasażer pojazdu wyrzucił przez okno broń myśliwską. Po chwili opel zatrzymał się i jadący nim mężczyźni próbowali wysiąść. Zostali oni zatrzymani przez dzielnicowych.

W czasie zatrzymania, spod kurtki pasażera wypadła czarna saszetka. Następnie mężczyzna wyrzucił łuski po nabojach oraz jeden nabój przerobiony na brelok. Zatrzymani mężczyźni to 61-letni mieszkaniec gminy Baboszewo i 54-letni mieszkaniec gminy Raciąż. Kilka metrów od pojazdu w przydrożnym rowie policjanci znaleźli broń tzw. samoróbkę, we wnętrzu której znajdował się wprowadzony do komory nabój kal. 12 mm. W saszetce było 18 sztuk amunicji.

W czasie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, u 61-latka policjanci znaleźli broń gazową oraz trzy jednostki broni palnej. Do tego zabezpieczone zostało ponad tysiąc sztuk amunicji różnego kalibru, 251 sztuk amunicji śrutowej i 24 sztuki amunicji gazowej. Drugi z mężczyzn przechowywał przerabianą broń palną śrutową, a także 58 sztuk amunicji kulkowej różnego kalibru oraz 19 sztuk amunicji śrutowej.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 61-latek przyznał się dodatkowo do sprzedaży amunicji myśliwym. Tymczasowo trafił do aresztu na najbliższe 2 miesiące.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Zabezpieczona broń i amunicja
  • Zabezpieczona amunicja
  • Zabezpieczona amunicja
  • Zabezpieczona broń i amunicja
Powrót na górę strony