Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O 71 km/h za szybko

Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechał 25-letni kierowca busa zatrzymany do kontroli przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Młody kierowca został zatrzymany w Starym Kurowie. Za swoje niebezpieczne zachowanie stracił prawo jazdy. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Jak niebezpieczna może być brawura za kierownicą przekonało się już wiele osób. Właśnie nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków atmosferycznych jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, mimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy kierowcy przekraczają przepisy, a zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym. O tych zasadach najwyraźniej zapomniał 25-letni mieszkaniec Wielkopolski. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po tym jak policyjny wideorejestrator wskazał, że kierowany przez niego dostawczy volkswagen jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kierowca został zatrzymany w niedzielę (29 listopada br.) przed południem na głównej ulicy w Starym Kurowie. Wszytko zostało zarejestrowane przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie. 25-latek tłumaczył policjantom, że wraca z koncertu andrzejkowego i bardzo spieszy się do domu. Dzięki skuteczności policjantów ze strzeleckiej drogówki udało się przerwać jego niebezpieczną jazdę, za którą stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Film O 71 km/h za szybko

Pobierz plik O 71 km/h za szybko (format mp4 - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony