Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za narkotyki do aresztu

Data publikacji 30.11.2015

Osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców aresztowane. Dwóch bydgoszczan handlowało narkotykami. Od kiedy? Ustalają to policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ale także rozpoznaniem środowiska pseudokibiców, zdobyli informację, z której wynikało z niej, że dwóch bydgoszczan może mieć powiązania z handlem narkotykami. Mężczyźni zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia. 

W mieszkaniu jednego z nich policjanci zabezpieczyli niemal 150 gramów marihuany i 12 gramów amfetaminy. U drugiego z mężczyzn w mieszkaniu było ponad 30 gramów amfetaminy. 
Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów wskazuje na to, że obaj: 22-latek i 29-latek, od dłuższego czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadzali do obrotu narkotyki, udzielając je innym osobom.

Policjanci i prokurator wnioskowali o aresztowanie zatrzymanych. W weekend sąd zdecydował, że obaj najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie. Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Policjanci ustalają komu aresztowani sprzedawali narkotyki, skąd je brali i ile substancji wprowadzili do obrotu. Sprawa, jak zapewniają policjanci, ma charakter rozwojowy.

(KWP Bydgoszcz / mb)

 

Powrót na górę strony