Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali desperata

Data publikacji 01.12.2015

To była błyskawiczna akcja dzielnicowych z Radziejowa. Dzięki ich interwencji nie doszło do tragedii. 41-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, który chciał popełnić samobójstwo, trafił pod opiekę lekarską.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (29.11.2015 r.) po  godzinie 22:00 w jednej z miejscowości w powiecie radziejowskim. Dyżurny Policji otrzymał informację o awanturze w jednym z domów. Skierował tam patrol dzielnicowych: st.asp. Pawła Woźniaka i st.asp. Grzegorza Kralskiego.

Na miejscu policjanci ustalili, że ojciec, który wszczął awanturę, wyszedł z domu. Mundurowi zaczęli sprawdzać pomieszczenia znajdujące się na terenie posesji. W budynku gospodarczym zobaczyli wiszącego na linie mężczyznę. Dzielnicowi podnieśli desperata, a następnie odcięli pętlę. Natychmiast przystąpili do reanimacji mężczyzny. Kontynuowali działąnia do czasu przybycia ratowników medycznych. Uratowany 41-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i profesjonalnie udzielonej pomocy przez dzielnicowych mężczyzna przeżył.

(KWP Bydgoszcz / mb)

Powrót na górę strony