Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiózł 17-latka do lasu i kazał kopać grób

Data publikacji 04.12.2015

Sprawca najpierw umówił się na spotkanie, następnie wywiózł pokrzywdzonego do lasu. Dał mu łopatę i kazał kopać grób. Dzisiaj rano ostrołęccy kryminalni zatrzymali podejrzanego. Trafił on do policyjnego aresztu. Teraz najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o pozbawieniu wolności 17-latka. Opis zdarzenia był niezwykle dramatyczny. Wszystko rozpoczęło się od spotkania młodzieńca z 20-letnim chłopakiem swojej byłej dziewczyny. Jego powodem miał być zwrot rzeczy, które 17-latek miał od niej otrzymać. Ich wartość obecny chłopak dziewczyny ocenił na 600 zł. Cała rozmowa prowadzona była w aucie 20-latka. W pewnym momencie podejrzany uruchomił silnik pojazdu i ruszył. Po paru minutach do auta wsiadło jeszcze dwóch mężczyzn. Gdy pokrzywdzony chciał wyjść z pojazdu padły groźby pod jego adresem.     

Celem podróży okazał się las. Z samochodu jeden z mężczyzn miał wyjąć szpadel. Agresor raz jeszcze zapytał jaki dług ma wobec jego dziewczyny. Gdy padła odpowiedź 600 złotych, sprawca odpowiedział, że „teraz to już 900 złotych”. Później kwota ta wzrosła jeszcze dwukrotnie. W międzyczasie pokrzywdzony miał kopać sobie grób. Gdy odmówił, został kilkukrotnie uderzony łopatą. Kolejne groźby dotyczyły pozbawienia życia pokrzywdzonego. Ostatecznie 20-latek odwiózł pokrzywdzonego w miejsce, w którym wsiadł on do jego samochodu. Tu padły ostatnie groźby.

Dzisiaj nad ranem ostrołęccy kryminalni zatrzymali podejrzanego. Trafi on do policyjnego aresztu. Jednym z celów śledczych będzie ustalenie udziału dwóch pozostałych mężczyzn oraz byłej dziewczyny pokrzywdzonego w całym zdarzeniu. Czynności w powyższej sprawie w kierunku wymuszenia wierzytelności prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja