Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 4300 porcji narkotyków

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 4300 porcji.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Ołbina zatrzymali 22 – latka, podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Do zatrzymania doszło 3 grudnia br. w jednym z mieszkań na terenie miasta po tym, jak funkcjonariusze ustalili adres, pod którym według zdobytych informacji mają być dystrybuowane narkotyki. 

W trakcie przeszukania lokalu zabezpieczono marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie 2400 porcji handlowych, oraz amfetaminę, z której można by było po podzieleniu otrzymać blisko 1900 działek. Ujawniono też jedną tabletkę extazy, a także elektroniczną wagę służącą do porcjowania.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a jeżeli przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – do 10 lat pozbawienia wolności. 10 – letnia kara pozbawienia wolności grozi również w sytuacji, gdy sprawca decyduje się na handel narkotykami.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja