Aktualności

Szkolenie w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej

Data publikacji 04.12.2015

Przekazanie wiedzy prawnej, wypracowanie algorytmów postępowania oraz omówienie zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się pracownicy wypożyczalni samochodowych było głównym celem spotkania w Centrum Konferencyjnym Przedsiębiorstwa Państwowego „Portu Lotniczego”. Przedsięwzięcie to zrodziło się z inicjatywy policjantów zwalczających przestępczość samochodową oraz funkcjonariuszy z lotniska.

Inicjatorem spotkania w Centrum Konferencyjnym PPL był Komendant Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie mł. insp. Krzysztof Popiołek, Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP podinsp. Magdalena Kowalewska oraz przedstawiciel PPL Marek Fidos. W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele wypożyczalni samochodów, mających swoje punkty usługowe na terenie Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Głównym celem spotkania było przede wszystkim wypracowanie rozwiązań, które przyczyniłyby się do zmniejszenia liczby przestępstw, do których dochodzi w wypożyczalniach samochodowych, takich jak kradzież pojazdu, jego przywłaszczenie, czy oszustwo.  Na szkoleniu omówiono przedsięwzięcia, które skutecznie przyczyniłyby się do zmniejszenia liczby tych zdarzeń oraz zasady współpracy w tym zakresie przedstawicieli wypożyczalni samochodowych z policjantami i innymi służbami.

Uczestnicy szkolenia wyrazili chęć ponownego spotkania się i dalszego pogłębiania współpracy. Wymiana doświadczeń i uzyskana wiedza z pewnością przyczynią się do skuteczniejszego zapobiegania i zwalczania przestępczości samochodowej.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja