Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 150 tysięcy złotych

Zatrzymany przez policjantów 40-latek przewoził nielegalne papierosy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 150 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego wartości około 50 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej w Bydgoszczy zabezpieczyli nielegalne papierosy. Wczoraj (03.12.15) po południu, na podstawie wcześniej zebranych informacji, kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Podczas przeszukania, w jego samochodzie, policjanci zabezpieczyli ponad 130 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wstępnie oszacowano na blisko 150 tys. złotych.

40-letni mieszkaniec Bydgoszczy został przewieziony do komendy policji, gdzie kryminalni przedstawili mu zarzut przestępstwa skarbowego. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli jego samochód wartości około 50 tys. złotych.

Teraz sprawa do dalszego prowadzenia zostanie przekazana do Urzędu Celnego. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi wysoka grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • papierosy w samochodzie
  • Policjant zabezpiecza papierosy
Powrót na górę strony