Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o podwójne zabójstwo we Wrocławiu

Data publikacji 05.12.2015

Na 3 miesiące został aresztowany mężczyzna, podejrzany o podwójne, brutalnego zabójstwo w jednym z mieszkań we Wrocławiu. 18-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzuty zabójstwa dwóch kobiet. Został zatrzymany w wyniku intensywnych działań, prowadzonych przez policjantów wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego i laboratorium kryminalistycznego. Za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności w ramach śledztwa, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Wydział V we Wrocławiu, dotyczącego brutalnego zabójstwa w mieszkaniu na wrocławskim Rakowcu dwóch kobiet, ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o tę zbrodnię. Do zatrzymania podejrzanego doszło 3 grudnia 2015 r., na jednej z ulic w okolicy jego miejsca zamieszkania. Zatrzymanym okazał się 18 – letni mieszkaniec Wrocławia. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono też kolejne dowody.

Od dnia ujawnienia zwłok policja i prokuratura prowadziły intensywne czynności operacyjne i procesowe. Nad wyjaśnieniem tej sprawy nieprzerwanie pracowali policjanci wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego i laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej Policji, wspierani też przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Od samego początku policjanci i prokuratorzy przyjęli kilka wersji śledczych. Zbierane informacje i gromadzony materiał dowodowy dały podstawę do wytypowania mężczyzny, podejrzanego o tę zbrodnię.

Zatrzymany 18-letni mężczyzna usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Wrocław/ah

Powrót na górę strony
Polska Policja