Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież samochodów metodą "na śpiocha"

Data publikacji 07.12.2015

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie metodą „na śpiocha”. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby Rafał W. oraz Robert B. trafili w ich ręce. Policjanci odzyskali skradzione w ten sposób pojazdy Mężczyźni byli już karani za podobne czyny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Sprawcy działający metodą „na śpiocha” włamują się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. Włamywacze z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców i kradną wartościowe przedmioty. W ten sposób zdobywają także kluczyki samochodowe i odjeżdżają zaparkowanymi na posesji pojazdami.

Kiedy do takiego włamania doszło w miejscowości na terenie powiatu otwockiego sprawą natychmiast zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy nawiercili drzwi tarasowe w budynku, weszli do środka i ukradli cenne przedmioty. Wśród skradzionych rzeczy znalazły się również kluczyki od zaparkowanych  przed domem toyot, którymi odjechali złodzieje.

Zaledwie kilka godzin później osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem zostały zatrzymane przez policjantów. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione pojazdy. Jedna z toyot avensis o wartości 120 tys. złotych znajdowała się w Wesołej. Drugi z samochodów sprawcy porzucili w pobliżu miejsca przestępstwa.

36-letni Robert B. oraz 29-letni Rafał W. byli już karani za podobne przestępstwa. Obaj usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Za włamanie grozi kara do 10 lat więzienia.

KSP/ah

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja