Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania klas policyjnych

W piątek (4 grudnia 2015 roku) w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz w Gimnazjum nr 2, odbył się I Wojewódzki Turniej Klas o Profilu Policyjnym. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundację Contra Crimen cieszyło się wielkim zainteresowaniem młodzieży, która reprezentowała szkoły z całego regionu.

Celem zawodów było kształtowanie u młodych ludzi umiejętności współdziałania w grupie, opartego na wzajemnym zaufaniu oraz doskonalenie wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i sprawności fizycznej. W zawodach uczestniczyło osiem czteroosobowych drużyn, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych o profilu policyjnym woj. lubuskiego. Młodzież reprezentowała szkoły z Międzyrzecza, Czerwieńska, Sulęcina, Wschowy, Rzepina, Lubska, Żagania i Skwierzyny.

Uczestnicy zmagali się z czterema konkurencjami: testem wiedzy, pierwszą pomocą przedmedyczną, policyjnym torem przeszkód i strzelaniem z broni laserowej. Po kilkugodzinnej i zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Lema w Skwierzynie. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Sebastian Banaszak oraz Lubuski Kurator Oświaty - Bogna Ferensztajn, uroczyście podziękowali młodym ludziom za rywalizację wręczając im nagrody.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, a zrealizowane przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego. Turniej zorganizowany został w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)
  • uczestnicy turnieju
  • ćwiczenie z pierwszej pomocy
  • przenoszenie manekina
  • uczestnicy turnieju na sali sportowej
  • wręczanie nagród
  • uczestnik turnieju strzela z broni palnej
Powrót na górę strony