Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował narkotykami – usłyszał 84 zarzuty

Data publikacji 07.12.2015

18-latek z Olesna został zatrzymany przez policjantów. Chłopak jest podejrzany o sprzedaż narkotyków. Według funkcjonariuszy, narkotyki trafiały także do osób nieletnich. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 30 gramów narkotyków oraz kilka porcji dopalaczy. Za handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z praszkowskiego komisariatu ustalili 18-latka, który może mieć związek z handlem narkotykami. Funkcjonariusze postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam znaleźli  zapakowany w woreczki strunowe biały proszek, susz roślinny oraz tabletki. Już wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 20 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany i dopalaczy. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że 18-latek handlował narkotykami na  przełomie września i listopada. Narkotyki trafiały także do osób nieletnich. Do transakcji miało dojść również na terenie szkoły.  

Zebrane w sprawie informacje i dowodowy pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu łącznie 84 zarzutów – w tym sprzedaży narkotyków nieletnim. Prokurator zastosował wobec 18-latka policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Za takie przestępstwa może grozić nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja